Súkromné stredné školy Považská Bystrica

Obchodná akadémia Hotelová akadémia Vyššia odborná škola

Štúdium na Hotelovej akadémii je určené pre absolventov základných škôl. Pripravuje absolventov pre kvalifikovaný výkon činností v oblasti hotelierstva, reštauračného stravovania, v strediskách účelového stravovania a v ďalších príbuzných službách cestovného ruchu.

Dĺžka vzdelávania a prípravy trvá 5 rokov. Po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky sa absolvent môže uchádzať o štúdium v pomaturitnom štúdiu a na vysokej škole.

Doklad o dosiahnutom vzdelaní – vysvedčenie o maturitnej skúške a výučný list v študijnom odbore 6323 K HA

Praktické vyučovanie

Praktické vyučovanie vykonávajú žiaci v strediskách praktického vyučovania a na zmluvných pracoviskách. Prax je samostatným vyučovacím predmetom alebo je súčasťou ďalších vyučovacích predmetov. Člení sa na učebnú a odbornú prax.

Učebnú prax vykonávajú žiaci pod priamym vedením učiteľa a odbornú prax pod vedením prevádzkových pracovníkov hotelových a reštauračných zariadení.

• Súkromné stredné školy Považská Bystrica
    M. R. Štefánika 147